Leros’ta Bodrum Cup’a özel shuttle servis

25.Bodrum Cup’ın üçüncü durağı Leros adasında Lakki’den hareketle Agia Marina, Alinda, Pandelli gibi merkezler arasında dolaşmak isteyen katılımcılarımız için özel bir shuttle servisi ayarlandı.

Lakki adadaki en güvenli liman olmakla beraber, eğlence ve gece hayatı genelde Agia Marina, Alinda ve Pandelli’de.

Lakki limanından saat 1800 de başlayarak her yarım saatte bir Agia Marina, Alinda ve Pandelli istikametine kalkacak olan otobüsler, saat 2200 den itibaren, dönüş yönünde de işlemeye başlayacak. Lakki’ye dönen son otobüs Pandelli’den saat 01.00 da hareket edecek. Shuttle biletleri gidiş-dönüş 5 € olarak bildirildi. Lütfen biletinizi saklayınız…

İsteyenler için otomobil ve motosiklet kiralama hizmeti de verilecek.

Ayrıca, değişik güzellikler saklayan ve II. Dünya Savaşında önemli bir deniz üssü olarak görev yapan Leros’u gezmek isteyenler için de ada türü düzenlendi.

Tur detayları için tıklayınız.

 


Yalıkavak Toker Tersanesi'nden Yat Çekim Ödülü

15 mt ve altındaki en başarılı ahşap yat , Yalıkavak Toker Tersanesi tarafından çekim atım hizmetiyle ödüllendirilecektir... 

 


Ödül Saatler TACCO'dan

Yarışçılara verilecek bayan saatler, eskitme ve el yapımıdır.

 


25.Yıl Pastamız Ekim Turquoise Secrets 'tan

Ekim-Turquoise Secrets tarafindan ikram edilen 25.Gümüş yılı pastamız Açılış Seremonisi'nde beğeninize sunulacaktir..

Bünyesinde catering hizmetleri de bulunduran Ekim-Turquoise Secrets yarışçılara 1, 2 ve 5. etaplarda öğlen yemeği olarak kumanya paket seçenekleri ve isteğe bağlı sıcak yemek seçenekleri sunuyor.

Sipariş vermek için bu formu kullanabilirsiniz.

 


Çekim Halat'tan Ödüller

Her yıl Bodrum Cup ‘a destek veren Çekim Halat, bu yıl da yarışçıları ödülleriyle motive edecektir. 

 


En İyi Sonuç Alan Ahşap Yata KAYIK'tan Özel Ödül

Gemi Mühendisleri Birliği çatısı altında çalışan ahşap yat üreticileri topluluğu KAYIK, 25. Bodrum Cup’ta genel değerlendirmede en iyi sonuç alan ahşap yata bir özel ödül verecek…

 


Piri Reis Özel Ödülü 25. Bodrum Cup'ta

 

25. Bodrum Cup sponsorlarından Barbaros Yatçılık, Pirî Reis haritasının çiziminin 500. Yıldönümü anısına 25. Bodrum Cup için bir Pirî Reis Özel Ödülü verecek…

 


Halikarnas Balikçısını Anıyoruz

Balıkçıyi ölümünün 40.yılında anıyoruz, program için lütfen tıklayınız.

Halikarnas Balıkçısı Ödülleri

Halikarnas Balıkçısı Forumu, Balıkçı’nın kırkıncı ölüm yıldönümü nedeniyle 25. Bodrum Cup yarışçılarına özel ödüller dağıtacak…

 


Bodrum Cup Performance Rating - BPR
Bodrum  Cup Wooden Yacht Regatta’nın 25. Yılında performansa bağlı handikap sistemi uygulanacaktır.
 
Bu sistem her ne kadar Bodrum Cup Regatta’da ilk defa uygulanmakta olsa da dünyada süper ve megayat yarışlarında çok sıklıkta kullanılmakta olan ve Bodrum Cup’ta yarışan tekneler için en uygun sonuçları elde etmeye yarayacak bir sistemdir.
 
Bu handikap sisteminde teknelerin yarış bitirme sürelerine bağlı olarak performanslarının değerleri baz alınır. Bu değerler, aynı kategoride yarışan teknelerin yarış sürelerinin ortalamasına dayanarak hesaplanan bir katsayı ile çarpılır ve saniye cinsinden düzeltilmiş zaman elde edilir. 25. Bodrum Cup için handikap ratingleri 2010, 2011, 2012 yıllarının performansları göz önünde bulundurularak tek tek hesaplanmış ve değerler ‘EK1’ de listelenmiştir. Belirtilen yıllar dışında yarışmış ve/veya yeni katılan teknelere geçici ratingleri eşdeğer tekneler ile kıyaslanarak BPR komitesi tarafından belirlenecektir.
 
Performans katsayıları sabit olmayıp, her yeni yarış sonunda o yarıştaki performans katsayısı önceki verilere eklenip ortalaması yeniden alınacaktır. Yarış zamanları, her yeni yarış sonunda elde edilen performans katsayıları ile çarpılarak düzeltilmiş zamanlar elde edilecektir. Güncellenen katsayılar geçmiş etaplara UYGULANMAZ
 


Ben de Gücümüzü Göstermeye Gidiyorum

25. BODRUM CUP START ŞENLİĞİNE TEKNEMLE KATILIYORUM

22 EKİM 2013 SAAT 11:00

YELKENLİ VEYA MOTORLU TÜM TEKNELERİMİZİ  25. BODRUM CUP’IN START ALANINDA

YARIŞMACILARI UĞURLAMAK ÜZERE BEKLİYORUZ.

BURADA ÇEKİLECEK FOTOĞRAFLAR  TÜRKİYE’NİN DÜNYA YATCILIĞINDAKİ 

ÖNDERLİĞİNİN BELGESİ OLACAKTIR.

HEPİNİZİ BU RESİMDE YER ALMAYA DAVET EDİYORUZ.

 


Deniz Yine Denizde…

Deniz ve denizciliği reklamlarında ön plana çıkaran Denizbank, 25. Bodrum Cup’a da sponsor olarak katkıda bulunuyor. Geçmiş yıllarda da kupaya destek veren Denizbank,  Gümüş Jübilesinde de Bodrum Cup’ı yalnız bırakmadı.

 


Corendon STS Bodrum’a Sponsor

25 Bodrum Cup sponsoru Corendon Turizm Grubu, geçtiğimiz ay Barcelona’daki övünç veren dereceler alan yelkenli okul gemisi STS Bodrum’a da yarış boyunca sponsor oldu.

Corendon Turizm Grubunun açıklaması için tıklayınız.

 


Ulusoy’un Hediyeleri

Ulusoy Holding 25. Bodrum Cup yarışçıları için Gümüş Jübile anısına özgün hediyeler hazırladı.

Bu armağanlar Regatta sırasında katılımcılara dağıtılacak.

 


Palmarina'nın Misafiriyiz

Yalıkavak Palmarina 25.Bodrum Cup katılımcılarını ve teknelerini 25 – 26 Ekimde üst üste iki gece ağırlayacak.

Gümüş Jübilesinde Bodrum Cup’ın ana sponsoru Palmarina, Leros’tan dönen yatlar için 25 Ekim gecesi bir müzikli kokteyl düzenlerken, ayrıca geleneksel kıyafet yarışması da marinada yapılacak.

Palmarina 26 ekimde zengin bir kokteyl prolongée ardından ödüllerin dağıtılacağı, dinleti ve eğlenceler ile tamamlanan kapanış şenliklerinin de ev sahibi olacak.

 


Bodrum Cup Gümüş Jübile Şarkısını Dinlediniz mi?

 

Söz ve Müzik : Can Ağartan

Yorumlayan : Can Ağartan Tıklayın  

Yorumlayan : Haydar Narin Tıklayın 

Enstrümantal için tıklayın 

 


NerdeBalik.com’dan Kazananlara Ziyafet
 

 Balık Restaurantları ile balık severleri kaliteli hizmet, en uygun fiyat garantisi, birbirinden leziz balık menüleri ile bir araya getiren www.nerdebalik.com kazanan yarışmacılarını çeşitli hediyelerle ödüllendirecektir.  Gümüşlük ve Yalıkavak etaplarında kullanılmak üzere çalıştığı restaurantlardan tüm katılımcı ve yarışmacılara özel, indirimli balık menüsü kuponlarını sunacaktır.

 

 


Avéne’den yarışmacılara armağanlar
 
Fransız kozmetik üreticisi Avéne 25. Bodrum Cup ’a katılan her yatın konuklarına Gümüş Jübile anısı olarak güneş, rüzgar, yağmur gibi doğal meteorolojik etkenlerden koruyan ürünler armağan edecek. Ayrıca, yarışlarda kategorilerinde birinci gelenlere de çeşitli Avéne ürünleri içeren birer çanta ödül olarak sunulacak.
 


Yoga Akademi'den Nefes Teknikleri
Nefes Teknikleri
Doğru ve düzenli olarak yapılan nefes teknikleri çok çeşitli iyileştirici etkilere sahiptir. Yorgunluk atılır, bedendeki enerji akımları güçlenir, yaşam enerjisi dengelenir, organlar yenilenir, duygular yatışır ve zihin dinginliğe kavuşur.
 
Son yıllarda, çağdaş tıp bir çok deney yaptıktan sonra iradeli solunumun insanı daha sağlıklı, güçlü, canlı ve dinç yaptığını onaylamış aynı zamanda tüm metabolizmaya olumlu etkisini incelemiştir.
Pranayama, Orijinal Yoga Sistemi’nde uygulanan bir nefes sanatıdır. Solunum teknikleri, nefes alışverişlerini düzene sokar, solunum rahatsızlıklarını giderir ve zihnin kontrol edilmesini sağlar. Bu teknikler beden – zihin sistemini bir bütün olarak yeniler ve enerjik kılar. Solunum sistemi canlanır ve güçlenir. Sinir sistemi sakinleşir ve yatışır. Kanda oksijen oranı artar ve dolaşım hazırlanır. Vücudun bütün hücreleri arınır, beslenir ve yaşam gücü kazanır.
Hızlı ve yüzeysel nefes endişe ve korkuları tetiklemektedir. Solunum teknikleri sayesinde nefes derinleşmekte ve yavaşlamakta, sinir sistemi gevşemekte ve duygular yatışmaktadır. Kalp atışları düzene girmekte ve kardiyovasküler sitemin çalışma ritmi sağlıklı bir ritme göre ayarlanmaktadır.
Pranayama teknikleri anıları, düşünceleri, duygusal dürtüleri ve istekleri kontrol etmeye, bilinç gücünü attırmaya ve geliştirmeye yardım etmektedir. Nefes doğasının farkına vararak nefes alışverişlerini ayarlayarak tüm organizma kontrol edilmektedir. Enerji ile bilinç arasındaki bağlantı aslında solunum vasıtasıyla gerçekleşmektedir. Solunum beden ile zihin arasında bir köprüdür.
 


Yoga Academy Teknesi BodrumCup'da

Yoga Academy Orijinal YOGA Sistemi'ni herkese ulaştırma yolunda hızla ilerlemektedir..

Hedefimiz dünyanın neresinde olursa olsun, evrensel bir bilgelik olan Orijinal Yoga Sistemi ile herkesin tanışmasını sağlamak.

Türkiye'de Yoga Academy alternatif turizmin lokomotifi olarak yer almakta..

Yoga Academy Antrönörler derneği ile Türkiye spor federasyonu ile çalışmalar başlatılmakta..

Paramahamsa Yogacharya Maha Yogi Akif Manaf Yoga Academy'nin kurucusu ve Büyük Yoga Üstadıdır.

Her ay International Yoga Festivali düzenlenmektedir.

Türkiye'nin en büyük Yoga Merkezi olanYoga Academy , yurt içi ve yurt dışında Orijinal Yoga Sistemi'nin yaygınlaşmasını sağlıyor. Yoga Academy, dünyada olduğu gibi ülkemizde de her geçen gün popülerliği artan, ancak eğitim kalitesi giderek düşen Yoga alanında hem gerçek Yoga' yı insanlığa sunuyor hem de Orijinal Yoga Sistemi ile dolu bir hayat yaşamak isteyenler için Yoga Academy Merkezleri'nin açılmasına destek oluyor. Yoga Academy eğitmenleri bu mükemmel sistemi akademik temellere dayalı, bilimsel eğitim almış olarak ve yozlaştırmadan insanlara sunarlar. Yoga Academy'nin her geçen gün gördüğü artan ilginin arkasında Orijinal Yoga Sistemi ile tanışan kişilerin yaşadıkları olumlu değişimler yatar. insanların hayatlarına gerçek bilgileri sunarak doğru noktadan destek veren Yoga Academy, Orijinal Yoga Sistemi eğitimleri bir dünya markası olarak tüm dünyaya sunuyor.

 

Bu senede  Bodrum Cup'da hep birlikte olacağız.

2013 Bodrum Cup- 25. Gümüş yılı Jübilesinde Yoga Academy olarak tüm denizcilerimize (Kaptan, Mürettebat,Yat ekiplerine ve misafirlere )Yoga Academy Eğitmenleri tarafından Orijinal Yoga Sistemi Çalışması - Nefes Teknikleri  etkinliğimiz olacak. Katılımınızdan mutluluk duyacağız.Tüm Denizcilerimizi Yoga çalışmasına bekleriz.. Bodrum CUP da buluşmak dileğiyle.

Sevgilerimle

 

Yoga Academy Bodrum Merkez Yöneticisi

Neşe Malkoç

TEL.02523193600

GSM:05325002453

www.yogaacademy.com.tr

 

Yoga Academy -Orijinal Yoga Sistemi -.Nefes Teknikleri

Yarışma süresince her sabah

Yarişan teknelerin Yarış ekiplerine -sabah 06.00-6.30

 

Yoga :7.30-8.30

Müracat ve detaylı bilgi için arayabilirsiniz.Yoga Academy teknesi (telsiz)GSM:05325002453

 


RHEA Bir Kez Daha Bodrum Kupası'nda!

Danimarka bayraklı “Rhea” yatı, 1900 yılında taş taşımak amacıyla üretilmişti. Bugün hala güçlü ve yolcularını gururla taşıyor... 

 

“Rhea” 30 yıldır Türk sularında demirliyor ve bakımı da burada yapılıyor.

Yelken açtığı her yerde dikkat ve hayranlıkla izleniyor!

Şu anki sahipleri "Rhea"yı 24 yıldır çalıştırıyor. Şimdi ise bu çarpıcı yatı devralmak isteyenleri arıyorlar.
"Rhea" tamamen veya hisseli olarak satılıktır. 

İlgilenenler için irtibat bilgileri, David: rossrhea@gmail.com tel: 0534 741 3246

 

 


“The Bodrum Cup” Skalite 2013 İçin Aday

“THE BODRUM CUP” SKALİTE 2013 İÇİN ADAY

 

1998 yılından bu yana sektörün tüm farklı kategorilerde her yıl verilen ve ‘’Türkiye’nin Turizm Oscarları”

olarak kabul edilen SKALİTE Ödülleri, bu yıl da turizm sektöründe çalışmalarını kalite üzerine yoğunlaştıran kişi, kurum ve kuruluşlara verilecek.

 

SKALİTE 2013 ödülleri 11 Aralık 2013 tarihinde düzenlenecek bir törenle 16'nci kez sahiplerini bulacak.

 

The Bodrum Cup 25 yılda Türkiye’nin ve sektörün  tanıtımına çok önemli katkılarda bulundu.

The Bodrum Cup , özgün karakteri, başardıkları, ülke, yöre ve deniz turizmine yönelik tanıtım çaba ve katkıları, uluslararası boyutu ile bir turizm olgusu olarak SKAL Club tarafından verilen Skalite ödülünü de müzesine götürmeyi hak etmiştir.

 

 


Kos ve Leros adasında Konaklamak İsteyenler

Kos  ve Leros adasında konaklamak isteyen yatçıların dikkatine:

Vize İşlemleri:

  • Grup vize uygulaması kalktığı için vize bireysel olarak alınabilmektedir.
  • Vize işlemleri Bodrum Ticaret Odası vize ofisinden yapılmaktadır. Bu başvurular için Bodrum Ticaret Odası Yunanistan Konsolosluğu vize irtibat bürosu ile bağlantıya geçilmelidir.  00902523130510
  • Kapıda Vize İşlemleri

16 Ekim Tarihlerine kadar yapılacak başvurular için aşağıdaki belgeler ile kapıda vize (15 Gün tek giriş olacak şekilde) Merhaba Turizm tarafından düzenlenebilmektedir.

·       *Visa Application Form (Eksiksiz doldurulmuş şekilde) 2 formda doldurulacak /ekte mevcuttur.

·       *1 Adet biometrik fotoğraf

·       *Pasaportun renkli fotokopisi

·       *Daha önce vize alındıysa renkli fotokopisi

·       *Kredi kartı renkli fotokopisi

·       *Kimlik renkli fotokopisi

·      *Katılacak yatın bilgileri

·      85 EURO vize ücreti

·      Gerekli formu buradan indirebilirsiniz.

·       *4 gün öncesinden evrakların gönderilmesi gerekiyor

  • Anında Kapıda Vize İşlemleri

Yarış günü tekne ile gidildiğinde alınacak vizeler (15 Gün tek giriş olacak şekilde) için anlaşmalı acentemiz 120 EUR karşılığında Fanos Travel ile görüşülecektir.

Yat giriş/çıkış işlemleri:

  • Çıkış işlemleri için mümkünse 15 Ekimde yatçı listeleri ve kişilerin bilgileri organizasyon komitesine ulaştırılmalıdır. Pasaportlar 21 Ekim günü org. Komitesi veya Merhaba Turizm’e çıkış harçları ile birlikte teslim edilmelidir.
  • Giriş ve Çıkış işlemleri için  yatcılar kendi acentalarını kullanabilirler. Organizasyon yatlarının giriş ve çıkış işlemleri Merhaba Turizm tarafından yapılacaktır.
  • Merhaba Turizmden  Giriş/Çıkış işlemleri için ücret karşılığı  hizmet talep edilebilir Merhaba Turizm İletişim bilgileri: Barış Meydanı No:46 (Denizciler Derneği yanı) Bodrum  Tel/Fax:  +90 (252) 316 10 86  info@merhabaturizm.com
  • Kos ve Leros adalarında giriş ve çıkış işlemleri anlaşmalı acentalar tarafından yapılacaktır.

Yurt dışında giriş çıkış  işlemleri süresince ödenecek extra ücretler aşağıda bilginize sunulmuştur. Aşağıdaki ücretler Yunanistan adalarında liman paraları alınmayacağı için normal zamanlardaki ücretlerden daha düşüktür. Maximum indirimler uygulatılmıştır.

 

Türkiye Tarafı Çıkış/Giriş İşlemeri için;

TC Bayraklı yatlar için 100 EUR (Masraflar) + Yurtdışı çıkış harçları (15 TL / kişi) 

Yabancı Bayraklar için Devlet Masrafları + 70 EUR + Yurtdışı çıkış harçları (15 TL / kişi)  

 

Yunanistan Tarafı Çıkış/Giriş İşlemeri için;

TC Bayraklı yatlar için 135 EUR (Vergi, Masraflar, Liman Harçları Dahil)

EU Bayraklı yatlar için ücretler bilahare bildirilecektir.

 

 


Misafir Yatlar
25.BODRUM CUP -  MİSAFİR YATLAR - IRC ve Destek sınıfı
 
BAYK, Bodrum Açık Deniz Yelken Kulübü sponsorluğunda  bu yıl  Bodrum Cup yarışlarına  misafir yatlar kabul edilen racer veya racer cruiser yatların ayrı bir sınıf olarak katılmalarına karar verilmiştir.
 
 
Yarışlar 2013 senesi için geçerli IRC Ölçü belgesine sahip tekneler ile  DESTEK sınıfında yarışmayı kabul eden, yarış ve güvenlik kuralları çerçevesinde yarışmaya uygun donanıma sahip tüm yelkenli teknelere açıktır.
 
 
BAYK’a bu desteğinden dolayı teşekkür ederiz. Bu sınıfın yarış ilanı en kısa sürede yayınlanacaktır. Müracaatlar BAYK tarafından değerlendirilecektir.
 


25. Bodrum Cup Kortej Yürüyüşü

25.Yıl kutlama etkinlikleri içerisinde bu yıl yat ekiplerinin kortej yürüyüşünü 21 Ekim pazartesi günü brifing sonrası gerçekleştireceğiz.

Müzik ve animasyon grupları ile birlikte her yat ekibinin kıyafetleri varsa flamaları ve sembolleri ile renkli bir kortej yürüyüşü planlanmıştır. Yürüyüş destek vermek isteyen  DTO, Denizciler Derneği, Marinalar,oteller  vs gibi tüm kurum ve kuruluşların katılımına da açıktır.

Milta Marina  önünden başlayacak kortej  İskele meydanında kokteyl alanında son bulacaktır. Gece, geleneksel kampana çalımının ardından .konser ile devam edecektir.

İSİM PANKARTLARI:

Tekne İsminin yazılı olduğu  standart pankartları organizasyon komitesi  her tekne için verecektir. Ancak tekneler diledikleri ölçü ve şekilde özgün isim pankartları hazırlayabilirler. Bu pankartlar yürüyüşün ardından juri tarafından değerlendirilip en güzel ve özgün bulunanlar ödüllendirilecektir.

SEMBOLLER:

Dileyen tekneler kendilerini temsil eden oyuncak,totem,heykel vs formunda bir sembol ile de yürüyüşe katılabilirler. Bu sembollerde juri tarafından değerlendirilip ödüllendirilecektir.

 


Duyurular

@